O NÁS

věnujeme se místní historii Vamberka, zachování historických materiálů pro další generace a zvyšování povědomí odborné i široké veřejnosti

Jak jsme vznikli
Jak jsme vznikli

Vznik spolku

V létě 2012 se čtyři zájemci o historii rozhodli "legalizovat" svou zájmovou činnost. Důvodem byly především možnosti získání různých dotací nebo darů podnikatelské veřejnosti. Svolali jsme ustavující schůzi, odhlasovali jsme založení občanského sdružení "Přátelé historie Vamberka", schválili vypracované stanovy a zaslali je, podle tehdy platných předpisů, na Ministerstvo vnitra. V dalších letech jsme se díky změnám v legislativě stali spolkem a přejmenovali se na "Spolek přátel historie Vamberka" a pod tímto názvem fungujeme dodnes. Čtyři roky jsme se scházeli v šatně Sokolovny, od roku 2016 máme azyl a zázemí v Krajkářské škole. Postupně se nám podařilo získat několik opravdových zájemců, díky nimž jsme se z původní pozice "pisálků" jsme svou činnost rozšířili o výstavy, přednášky. Podařilo se nám proniknou i do Českého rozhlasu Hradec Králové a České televize, kdy jsme spolupracovali na natáčení Toulavé kamery. Rovněž jsme navázali dobrou spolupráci s místní Městskou knihovnou, Městským klubem Sokolovna, farou a Krajkářskou školou. Velice úzce spolupracujeme s Muzeem krajky a Muzeem Orlických hor, zejména v při pořádání výstav. Z okolních spolku udržujeme kontakt se zámělským sdružením Můj domov - Má vlast a Spolkem přátel Týniště n. O.


Líbí se vám, co děláme - chcete nám pomoci?

  • máte doma nějaké zajímavé věci - fotky, dokumenty, obrázky apod., prosím podělte se o ně s námi (oskenujeme si je a vrátíme vám je)
  • máte zajímavý tip na někoho pamětníka, na zdroje historických dokumentů a informací, budeme rádi, když nám dáte vědět
  • přijďte na naše akce - dáváte nám tím najevo, že co děláme, má smysl
  • chcete být součástí - staňte se členem
  • chcete nás podpořit finančně i nefinančně - přivítáme jakoukoli podporu pro naši další činnost
  • Zavolejte nám na +420 728 509 203 nebo nám napište vzkaz:

                                    Provoz a činnost spolku je spolufinancována z dotace města Vamberk


© 2018 Spolek přátel historie Vamberka
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!